Хамилтън Тикатс надминава Едмънтън Елкс, за да спечели втора поредна победа
Global News | 2024-10-09 | 15:26:49

Направете това две поредни победи за внезапно нарастващия Хамилтън Тайгър-Кетс.

Куотърбекът Бо Леви Мичъл хвърли най-високите си пет тъчдауна в кариерата, когато Хамилтън (2-5) победи без победа Едмънтън Елкс с 44-28 в неделя вечерта на Commonwealth Stadium.

Това беше петата поредна победа на Тикатс в Едмънтън (0-7), датираща отпреди до 2018 г. Elks загубиха 11 поредни мача от миналия сезон и не са спечелили мач от 318 дни.

Мачът се преобърна с малко под три минути до края на първото полувреме, когато Хамилтън Коби Джоунс блокира удар на Джейк Жулиен от Едмънтън и Ди Кю Томас върна изгубената топка и я върна на 12-ярдовата линия на Елкс. Една игра по-късно Мичъл изстреля първия TD в играта в ръцете на приемника Джевони Робинсън, за да даде преднина на Котките с 13-8.

Около минута по-късно Джамал Питърс от Хамилтън пресече Едмънтън QB Маклауд Бетел-Томпсън на линията от 44 ярда на Ticats и две игри по-късно, Мичъл се свърза с приемника Лутър Хакунаванху за TD от 66 ярда.